29 października 2019

Załadunek suwnic na Nabrzeżu Polskim

OT Port Gdynia jest w pełni uniwersalnym terminalem portowym, który posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze zarówno ładunków drobnicowych, jak i masowych. Przy pomocy ciężkich dźwigów Liebherr terminal ma możliwość obsługi sztuk ciężkich do 80 ton własnym zapleczem sprzętowym.

W dniu 25 października br. na statek mv Peak Bordeaux załadowano 10 sztuk nowych suwnic. Maszyny na własnych kołach podjeżdżały pod burtę statku, skąd były ładowane ciężkim dźwigiem Liebherr „Judyta” do wnętrza ładowni. Każda z suwnic ważyła 72,7 ton i mierzyła 13,6 m wysokości. Operacja miała miejsce na Nabrzeżu Polskim w Basenie IV.

UWAGA!

W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemiologicznym oraz ciągłym wzrostem zachorowań na COVID-19 w całym kraju informujemy, że OT Port Gdynia dokłada wszelkich starań, aby jakość wykonywanych usług nadal była świadczona na wysokim poziomie, a ewentualne ograniczenia kadrowe nie wpływały znacząco na ich realizację. Jednakże z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju, która dotyka również osoby zatrudnione w OT Port Gdynia, w przypadku wzrostu absencji pracowników terminala spowodowanej nałożonymi przez właściwą Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wytycznymi, na które Spółka nie ma wpływu, OT Port Gdynia informuje o możliwości bieżącej weryfikacji założonych rat przeładunkowych oraz terminowości obsługi awizowanych statków i środków transportu lądowego. Jednocześnie zapewniamy, iż będziemy dokładać wszelkich starań w celu minimalizacji tego typu sytuacji.

Dziękujemy za wyrozumiałość. Pamiętajmy, bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o nasze zdrowie.