22 czerwca 2021

Większy statek armatora Finnlines na terminalu ro-ro

Finnlines Polska, jeden z dwóch armatorów ro-ro, z jakim współpracuje terminal OT Port Gdynia, zwiększa zdolności przewozowe między Gdynia a Hanko. Aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na połączenia między Polską a Finlandią, armator postanowił wymienić statki dwóch linii.

Jednostka MS Finnmerchant, która do tej pory wpływała na terminal OT Port Gdynia we wtorki, czwartki i niedziele, będzie teraz kursowała pomiędzy Finlandią a Niemcami. Z kolei na trasie Gdynia-Hanko zastąpi go MS Finnmill, który pierwsze zawinięcie na terminal ro-ro w Gdyni odnotował w niedzielę 20 czerwca br.

Jednostka MS Finnmill to statek typu ro-ro, który został zbudowany w 2002 r. i pływa pod banderą Finlandii. Jego nośność to 25 732 ton brutto, a zanurzenie wynosi 6,2 metra. Jego długość całkowita wynosi 187,06 metrów, a szerokość 26,5 metrów. Długość ładunkowa statku MS Finnmill wynosi 2 850 m co oznacza, że pomieści o 24 % ładunków więcej niż jednostka MS Finnmerchant o długości ładunkowej 2 300 m.

UWAGA!

W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemiologicznym oraz ciągłym wzrostem zachorowań na COVID-19 w całym kraju informujemy, że OT Port Gdynia dokłada wszelkich starań, aby jakość wykonywanych usług nadal była świadczona na wysokim poziomie, a ewentualne ograniczenia kadrowe nie wpływały znacząco na ich realizację. Jednakże z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju, która dotyka również osoby zatrudnione w OT Port Gdynia, w przypadku wzrostu absencji pracowników terminala spowodowanej nałożonymi przez właściwą Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wytycznymi, na które Spółka nie ma wpływu, OT Port Gdynia informuje o możliwości bieżącej weryfikacji założonych rat przeładunkowych oraz terminowości obsługi awizowanych statków i środków transportu lądowego. Jednocześnie zapewniamy, iż będziemy dokładać wszelkich starań w celu minimalizacji tego typu sytuacji.

Dziękujemy za wyrozumiałość. Pamiętajmy, bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o nasze zdrowie.