13 sierpnia 2019

Stała linia żeglugowa ro-ro

OT Port Gdynia obsługuje regularne zawinięcia do Gdyni armatora Finnlines, należącego do włoskiej grupy Grimaldi, który pod względem oferowanej linii ładunkowej jest liderem na bałtyckim rynku ro-ro.

 

Jednym z zmodernizowanych statków floty armatora jest „Finnmerchant”, który regularnie obsługiwany jest na terminalu ro-ro przez załogę OT Port Gdynia. Stałym miejscem postojowym jednostki jest Basen V im. Kwiatkowskiego, gdzie cumuje trzy razy w tygodniu, we wtorek, czwartek i niedzielę, w głębi Nabrzeża Rumuńskiego, obsługując stałe połączenie towarowe Gdynia-Hanko. Dzięki wydłużeniu jednostki do 193 metrów i nietypowej nadbudówce, „Finnmerchant” może pomieścić większą ilości naczep i kaset oraz RT z ładunkiem na pokładzie, tym samym stał się bardziej atrakcyjnym statkiem dla potencjalnych klientów zainteresowanych linią Gdynia-Hanko.

UWAGA!

W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemiologicznym oraz ciągłym wzrostem zachorowań na COVID-19 w całym kraju informujemy, że OT Port Gdynia dokłada wszelkich starań, aby jakość wykonywanych usług nadal była świadczona na wysokim poziomie, a ewentualne ograniczenia kadrowe nie wpływały znacząco na ich realizację. Jednakże z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju, która dotyka również osoby zatrudnione w OT Port Gdynia, w przypadku wzrostu absencji pracowników terminala spowodowanej nałożonymi przez właściwą Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wytycznymi, na które Spółka nie ma wpływu, OT Port Gdynia informuje o możliwości bieżącej weryfikacji założonych rat przeładunkowych oraz terminowości obsługi awizowanych statków i środków transportu lądowego. Jednocześnie zapewniamy, iż będziemy dokładać wszelkich starań w celu minimalizacji tego typu sytuacji.

Dziękujemy za wyrozumiałość. Pamiętajmy, bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o nasze zdrowie.