Prezentacja terminala OT Port Gdynia na Śląsku

OT Port Gdynia Sp. z o.o. w dniu 19 listopada 2019 roku wzięła udział w spotkaniu organizowanym przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., które odbyło się w Katowicach, w samym sercu Śląska. Wydarzenie miało na celu prezentację oferty Portu Gdynia, terminali przeładunkowych oraz armatorów żeglugowych serwisów ro-ro. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zaproszonych lokalnych firm.

Prezentacja została podzielona na dwie części. W pierwszej, ogólne informacje na temat Portu Gdynia oraz zamierzenia inwestycyjne przedstawił Pan Maciej Krzesiński, Dyrektor ds. Marketingu i Współpracy z Zagranicą ZMPG S.A. Następnie swoje oferty prezentowali armatorzy żeglugowi. Pan Rafał Kwapisz, Dyrektor Zarządzający Finnlines Polska Sp. z o.o. zwracał uwagę, że dzięki rozległej siatce połączeń jakie oferuje cała Grupa Grimaldi której jest częścią, Finnlines ma możliwość oferowania usług liniowych do i z dowolnego miejsca przeznaczenia na Morzu Bałtyckim, Północnym i jeszcze dalej.

W kolejnym wystąpieniu Pan Jan Darski, Dyrektor Zarządzający Transfennica Polska Sp. z o.o., która wchodzi w skład Grupy Spliethoff, przedstawił bogatą ofertę nowoczesnej floty ro-ro, oferującej kilka szybkich tras transportowych pomiędzy Europą kontynentalną, Polska, Estonią, Finlandią i Rosją, połączenia konwencjonalne Spliethoff z Ameryką Północną i Łacińską, jak również możliwość przewozu sztuk ciężkich na specjalistycznych statkach BigLift. W prezentacji Grupy Spliethoff zaznaczono wagę szkolenia załóg oraz działań związanych z ochroną środowiska, jako elementów dbałości o jakość usług i bezpieczeństwo. W drugiej części spotkania prezentowały się terminale przeładunkowe. Pan Michał Kużajczyk, Dyrektor Handlowy Bałtyckiego Terminala Kontenerowego Sp. z o.o. zwrócił uwagę na m.in. rekordowe obroty kontenerowe na terminalu w bieżącym roku, a także przedstawił możliwości obsługi drobnicy nieskonteneryzowanej, w tym sztuk ciężkich i ponadgabarytowych.

Terminal OT Port Gdynia przybliżył zgromadzonym uczestnikom spotkania Pan Łukasz Waluszko, Dyrektor Handlowy OT Port Gdynia Sp. z o.o. W swoim wystąpieniu podkreślił, iż największym atutem terminala jest jego uniwersalność, czyli możliwość obsługi przeładunkowo-składowej zarówno ładunków drobnicowych, project cargo, kontenerów, jak i ładunków masowych suchych. OT Port Gdynia, dysponuje dedykowanym terminalem przeładunkowym ro-ro dlatego, poza konwencjonalnymi przeładunkami, oferuje także profesjonalną obsługę w technologii ro-ro dla naczep, RT i kaset. Dzięki doposażaniu terminala w nowy sprzęt przeładunkowy, a także projektom inwestycyjnym ZMPG S.A., OT Port Gdynia wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, stale poprawiając jakość wykonywanych usług, zwiększając możliwości obsługi różnorodnych ładunków oraz poprawiając bezpieczeństwo i warunki pracy.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania kontynuowali rozmowy w zakresie dotyczącym m.in. zagadnień portowych, handlu zagranicznego i gestii transportowych. Wydarzenie to było idealną okazją do nawiązania nowych kontaktów z potencjalnymi klientami, a także przybliżenia swojej działalności i zaoferowania nowych możliwości współpracy obecnym kontrahentom.