LOKALIZACJA

OT Port Gdynia położony jest we wschodniej części portu Gdynia w obszarze basenu IV oraz basenu V.

Terminal jest zlokalizowany w obrębie basenu IV i V z bezpośrednim dostępem do nabrzeży portowych o dopuszczalnym zanurzeniu statków max. do 13,00 m.

Korzystne położenie geograficzne OT Port Gdynia i bardzo dobre połączenie z siecią dróg krajowych oraz infrastrukturą kolejową sprawia, że terminal stanowi bardzo atrakcyjne ogniwo logistyczne.

Port gdyński charakteryzuje się bardzo korzystnymi warunkami nawigacyjnymi. W szczególności jest portem niezamarzającym, w którym nie występują pływy morskie. Zmiany poziomu wody związane są tylko z silnymi wiatrami z kierunków zachodnich lub wiatrami wiejącymi od lądu.

Szerokość geograficzna – 54° 31′ N

Długość geograficzna – 18° 31′ E

UWAGA!

W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemiologicznym oraz ciągłym wzrostem zachorowań na COVID-19 w całym kraju informujemy, że OT Port Gdynia dokłada wszelkich starań, aby jakość wykonywanych usług nadal była świadczona na wysokim poziomie, a ewentualne ograniczenia kadrowe nie wpływały znacząco na ich realizację. Jednakże z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju, która dotyka również osoby zatrudnione w OT Port Gdynia, w przypadku wzrostu absencji pracowników terminala spowodowanej nałożonymi przez właściwą Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wytycznymi, na które Spółka nie ma wpływu, OT Port Gdynia informuje o możliwości bieżącej weryfikacji założonych rat przeładunkowych oraz terminowości obsługi awizowanych statków i środków transportu lądowego. Jednocześnie zapewniamy, iż będziemy dokładać wszelkich starań w celu minimalizacji tego typu sytuacji.

Dziękujemy za wyrozumiałość. Pamiętajmy, bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o nasze zdrowie.