LOKALIZACJA

OT Port Gdynia położony jest we wschodniej części portu Gdynia w obszarze basenu IV oraz basenu V.

Terminal jest zlokalizowany w obrębie basenu IV i V z bezpośrednim dostępem do nabrzeży portowych o dopuszczalnym zanurzeniu statków max. do 13,00 m.

Korzystne położenie geograficzne OT Port Gdynia i bardzo dobre połączenie z siecią dróg krajowych oraz infrastrukturą kolejową sprawia, że terminal stanowi bardzo atrakcyjne ogniwo logistyczne.

Port gdyński charakteryzuje się bardzo korzystnymi warunkami nawigacyjnymi. W szczególności jest portem niezamarzającym, w którym nie występują pływy morskie. Zmiany poziomu wody związane są tylko z silnymi wiatrami z kierunków zachodnich lub wiatrami wiejącymi od lądu.

Szerokość geograficzna – 54° 31′ N

Długość geograficzna – 18° 31′ E

UWAGA!

W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemiologicznym oraz ciągłym wzrostem zachorowań na COVID-19 w całym kraju informujemy, iż w przypadku wzrostu absencji pracowników terminala spowodowanej nałożonymi przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wytycznymi, na które Spółka nie ma wpływu, OT Port Gdynia zastrzega sobie prawo do bieżącej weryfikacji rat przeładunkowych oraz terminowości obsługi awizowanych statków i środków transportu lądowego. Jednocześnie zapewniamy, iż będziemy dokładać wszelkich starań, aby jakość wykonywanych usług nadal była świadczona na wysokim poziomie, a ewentualne ograniczenia kadrowe nie wpływały znacząco na ich realizację. Dziękujemy za wyrozumiałość. Pamiętajmy, bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o nasze zdrowie.